Εορταστικές εκδηλώσεις με την ευκαιρία της Τσικνοπέμπτης πραγματοποιήθηκαν στον προαύλιο χώρο του Σχολείου μας την Πέμπτη 7 Μαρτίου 2024. Πλούσια κρεατικά, σουβλάκια και πίτες, όλα ψημένα της ώρας στα κάρβουνα, μαζί με πολλά άλλα εδέσματα, λιχουδιές, χυμούς και αναψυκτικά περίμεναν τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας να τα απολαύσουν. Τα παιδιά διασκέδασαν με την καρδιά τους, χορεύοντας στους ρυθμούς ελληνικής και ξένης μουσικής. Με ένα μερακλίδικο χασάπικο οι μαθητές της τρίτης τάξης Νίκος Μώρος και Στέφανος Δαουλτζής έσυραν πρώτοι τον χορό, ενώ δεν άργησαν να ακολουθήσουν αμέσως και τα υπόλοιπα κορίτσια και αγόρια όλων των τάξεων, χορεύοντας σε λάτιν ρυθμούς ή τραγουδώντας καραόκε. Τα εύσημα για την άρτια διοργάνωση της γιορτής οφείλονται χωρίς αμφιβολία στα μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας και ιδίως στην πρόεδρό του κα Ευαγγελία Κουταλιανού και στον σύζυγό της, καθώς και στην υπεύθυνη καθαρισμού κα Νικολέτα Παρασκευά, οι οποίοι έσπευσαν να συνδράμουν, αλλά και να επιμεληθούν την προετοιμασία και το ψήσιμο των πεντανόστιμων εδεσμάτων και το όλο στήσιμο του μπουφέ.